O mnie

2013-08-04 - Magdalena - DSC_1607 (2)Nazywam się Magdalena Brzezińska. Miłość do podróży zaszczepiłam we mnie moja mama, która mimo swych lat nadal uwielbia wycieczki te małe i te duże. Podobno i jej ojciec, a mój dziadek też był typem globtrotera, ciężko mu było usiedzieć w miejscu. W pierwsze zagraniczne podróże wyruszyłam najpierw z mamą, później samodzielnie. Były to kraje europejskie, może dlatego teraz bardziej pociąga mnie egzotyka, a dalsze zwiedzanie naszego kontynentu zostawiam sobie na emeryturę. 😉
Jednak to podróż mojego już nieżyjącego ojca, domatora o ironio, wywarła na mnie największe wrażenie. Tajemnicze, egzotyczne i odległe Indie… New Delhi, Agra, Bombaj, Kalkuta, Waranasi, Khajuraho… Będąc dzieckiem jak urzeczona słuchałam jego opowieści, oglądałam modne wtedy slajdy i nakręcone przez tatę filmy, co było w tych czasach prawdziwą rzadkością. Zapach kadzidełek i drzewa sandałowego pamiętam do dziś. I wtedy to obiecałam sobie, że też do Indii pojadę i na własne oczy zobaczę Taj Mahal. Obietnicę tę mogłam zrealizować dopiero po wielu latach, ale jeśli się czegoś bardzo pragnie… marzenia się spełniają!
Do tej pory jestem wierną i zwariowaną fanką Indii. Imprezy Bollywood, warsztaty tańca, ubrania, książki, filmy i w końcu pokój urządzony w stylu indyjskim – to cała ja 🙂 Po Indiach przyszedł czas na Sri Lankę, Pakistan (2013, 2017), którym jestem oczarowana. Na blogu postaram się przybliżyć Wam te kraje i podzielić się swoją pasją.
Rajzefiber to taki miły stan przed podróżą, pełen emocji, wyczekiwania, niepewności. Jedyna gorączka, której każdemu życzę.

4 comments on “O mnie

  1. Barbara

    Dopiero teraz odkryłam rajzyfiber. Bede tu stałe zaglądała. Oczekując na nowości, nadrobię pare lat zaległości. ❤️

Leave a reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.